گاو صندوق

از اینکه این همه سمبلاسیون میبینم حالم به هم میخوره . دیروز ، دراز کشون رو به روی جعبه ی جادویی (گاو صندوق ) رو از اول تا آخر دیدم . بد نیست اگه اعتراف کنم این بار مثل همیشه شیفته و کشته مرده ی بازیگرای نمایشش نشدم . انگار اون ها کوچیکن واسه مدیوم تلوزیون . صداشون جا نمیگیره توی تلوزیون . میزانسن ها براشون جلد تنگ و پوسته ی بی قواره ایه که نمیدونن باهاش چی کار کنن …یکی از همین ها که باید اقرار کنم از بازی جلوی دوربینش شوک زده ام سیامک صفریه !!! شاید اون همیشه باید نقش اول تئاتر باشه … همیشه باید نقش اول باشه ….یا افشین هاشمی !!!!خیلی بد خیلی بد …آزاده صمد ی اصلا با روی صحنه اش قابل مقایسه نیست …الهام پاوه نژاد به علت تجربه ی دو مدیوم موفقه… خود فیلمنامه خیلی شلخته و پرت …بعضی جاها خیلی قابل پیش بینی ….

بعد هم در چشم باد رو دیدم …. سکانس هااااااااااااااااااااااااااااااااای طولااااااااااااااانی … نشون دادن قدرت و زبان روسیه …بابا دیگه بسه دیگه … اگه دست بگیری دو تا کتاب تاریخ بخونی میبینی همین روس ها وقتی ایرانی جماعت رو واسه کارگری میبردن معدن وقتی میدیدن شلوار جین پاشونه شاخ درمیاوردن که این رو از کجا آوردی؟…این ها همینن … بی سواد .. فقیر … کلک … آّب زیر کاه … بزرگترین خیانت کارها در طول تاریخ به ماکردن.  خوبه که درس (تاریخ ) رو داشتیم و 4 تا چیز هم اون تو خوندیم .اون وقت توی این سریال میان یه جوری این ها رو نشون میدن که انگار خیلی متجدد و با شعورن … نه آقا جون این خبرها نیست .

چشم شیطون کور گوش شیطون کر دارم چند تا کتاب تاریخی میخونم، خیلی هم دوستشون دارم …هنوزم نمردم … هنوزم دهن سرویس میکنم…هنوزم از آدم های ضعیف بدم میاد ..هنوزم دوست دارم ک…..ن دنیا رو پاره پوره کنم. امیدوارم که …آمین . کوتاه مینویسم چون باید  کوتاه بنویسم . هر کس هم به این جا سر نزنه و کامنت نذاره خائن به جزیره است و تا یکی دو هفته ی دیگه گوشش رو کف دستش میذارم و میفهمه که جزیره نیومدن و کامنت نذاشتن بها داره . هنوز آگاممنون رو ندیدم …به زودی میبینم و در موردش مینویسم .

درباره ساناز سید اصفهانی

متولد 14 . 9 . 1360 در تهران ، از سن پنج سالگی وارد هنرستان عالی موسیقی شد و بعد به مدرسه ی هنر و ادبیات ِ صدا و سیما رفت . ساز تخصصی او پیانو بود که به صلاحدید خانواده از ادامه ی تحصیل در این رشته به صورت تخصصی منصرف شد و وارد رشته ی ریاضی فیزیک شد و پیانو را در کنار درس با اساتید مجرب به صورت خصوصی فرا گرفت . او دارای مدرک انیمیشن کامپیوتری از مجتمع فنی تهران میباشد و همزمان با تحصیل و کار در این رشته وارد دانشگاه سوره ی تهران شد و در رشته ی تئاتر ، گرایش ادبیات دراماتیک تحصیل کرد . همزمان با ورود به دانشگاه شروع به همکاری با مطبوعات شد . او با روزنامه هایی چون همشهری ، همشهری مناطق ، اعتماد ، اعتماد ملی ، شرق ، تهران امروز ، فرهیختگان و ماهنامه ی ادبی گلستانه ، مجله ی نقش آفرینان ، ماهنامه ی رودکی و سینما- چشم ( روح سرگردان موزه سینما )، ماهنامه ی سیاسی فرهنگی دنیای قلم . . . همکاری کرده است .

16 نظرات

 1. میس بانو
  بیشتر کتابهایی که ما می خونیم به هیچ دردی نمی خورند جز اینکه الکی یه باری روی ذهنمون میشن. کتابهای تاریخی این وسط از همه بدترند. از زندگی حقیقی خیلی فاصله می گیریم و درگیر تخیلات و نگرانی هایی می شویم که هیچ ارتباطی به ما و زمان ما ندارند. باید برای حماقت های اجدادمان غصه بخوریم درحالی که اگر خودمان هم در همون روزگار بودیم قطعاً همان حماقت ها را تکرار می کردیم. چون سواد و درکمون در همون حد بود.  این همه نوشتم منظورم این بود با این همه حس و انرژی که تو عادت کردی روی هر چیزی میگذاری تو ذهننت آیکون های درگیری جدید برا خودت باز نکن !

 2. صفری که حتما باید رو صحنه تئاتر باشه و منم خیلی دوووس ندارم تو  تی وی یا پرده سینما ببینمش اما به نظر من تو گاوصندوق بد نیس
  اما هاشمی تو این سریال افتضاحه ه ه ه!!!!

  من انقد از اون دوچرخه ایه که واسه آگاممنون پول جمع می کنه می ترسم!!!پول جمع می کنه دیگه؟

 3. سلام. من معمولا به جزیرت سر می زنم ولی کامت نمی زارم.
  خوب و سلامت باشید.

 4. سلام
  قواره ی این سریال واسه افشین هاشمی ,سیامک صفری خیلی کوچیکه تف به ذات صدا سیما که کاارنامه ی یه استعداد دارای لکه میشه .
  گوش ما به سلامت باد!

 5. فقط اومدیم بگوییم: اولدوزٍ گورزا؟                                     حاضر!
  بقیه اش هم که چه اندر احوالات کشور همسایه و چه در باب برنامه های پربیننده‌ی تلوزیونی را دیگر همه گفته اند و ما را ملالی نیست جز دوری شما!

 6. تو که نمی میری بیشوووووور جان… حتی اگر به گ………ا بروی تو نمی میری… تو محکومی به بیشوووووووور بودن تا ابد و به بیشووووووووری طی کردن زندگی…
  تلویزیون رو ولش, سریالها و شر و ورا رو ولش. از هر کثافتی کثیف تر شده این برنامه های تلویزیونی… لعنت بر صدا و سیما… لعنت بر روسیه و روسی منشی… لعنت به ونزوئلا… لعنت به بورکینافاسو… لعنت به فسلطین… لعنت به همه ی لعنتی های عالم و آدم… بیا بالا بیاریم رو همشون, بیا باز هم آنارشی گری کنیم, بیا دست از مثبت بودن برداریم, بیا ک…ن جهان نیشخند رو پاره کنیم… بیا مثل همه حرف مفت بزنیم… بیا زندگی کنیم تا بمیریم… بیا بیشوووووووووور بمونیم… و همه رو بیشوووووووور کنیم…
  بیشوووووووووور زیییییییییییییییییگلبیشششششششششششششششور بغل

 7. pour quoi tu ne repounde pas? Il est longtemp que tu ne vois pas ton mail

 8. جهت ابراز ارادت و حفظ گوش و اثبات عدم لیاقت در خیانت خدمت رسیدم. شاد زی

 9. راستش من سالی یک ربع هم تلویزیون نمی بینم!
  داشتم با مادر گرامی که تلپ تلویزیونه و داشت آماده می شد این فیلمه رو ببینه سر و کله می زدم که چشم خورد به تیتراژ فیلم و اسم سیامک خان صفری که جیغم رفت هوا.
  بی خیال جر و بحث شدم پرسیدم نقش سیامک صفری چیه؟
  بعد که با چهره سیب زمینی مانند خانواده مواجه شدم از سوال خودم پشیمون شدم.اینا رو چه به سیامک صفری آخه!
  هیلی ها از جمله والده گرامی فیلم می بینن که دیده باشن.
  به خدا افرادی مثه سیامک صفری برا همون مخاطب خاص کار اجرا کنه خیلی بهتره!
  عزیزم روسیه که تکلیفش مشخصه ، تاریخ ثابت کرده هر کشوری با روسیه وصلت کرد بدبخت شده!
  می خوام آگاممنون رو برم. زود برو ببینش بیا بنویس ببینم ارزش داره ببینم یا نه!
  چاکسیم

 10. سلام
  بهتر شدی میس جان ؟ جواب ام ار ای رو گرفتی ؟
  خبرم کن

  در ضمن عزیزم توصیه می کنم کلا دور برنامه های تلویزیون رو خط بکشی . بی خیال ! واقعا هدر دادن وقته ! هرچند خود منم گاهی واسه پیدا کردن سوزه واسه نوشتن گریزی می زنم نیشخند

 11. salut!Bon Anniversaire! A bientôt, je t’embrasse.

 12. فکر کنم نصفه شد! واسه اطمینان بقیشو دوباره میفرستم

  کلن اگه اینا بهترین بازیگراو کارگردانها رو هم که به تی وی ببرن به خاطر سرمایه دولتی و شرایط خاص قراردادها کار خوب از کار در نخواهد اومد! چون همه تو اون کار دخالت می کنن و واسه کسی هم مهم نیست عاقبت کار چی میشه چون همه میان پولشونو میگیرن و میرن نگران بازگشت سرمایه هم نیستن! چون کار هر چقدرهم که مزخرف باشه بازم  پخش خواهد شد و همیشه یه عده بیکار هم هستن که پاش بشینن! دیگه بدتر از فارسی1 و سیروس مقدم و سلحشور که نمیشه!!

  میس جان ما پوستمون کلفته! بیدی نیستم که با این بادا از پا بیفتیم! تازه عزرائیل رو هم که جواب کردیم! 😉

 13. سلام میس شانزه لیزه،
  یه بار دیگه تولدت مبارک (خودت بهم گفته بودی یادت نیس؟)
  پس شبکه سه هر سال واسه تو جشن میگیره؟!! 🙂
  البته در این روز 14 آذر سال روز فوت علی حاتمی هم هس!

  بابا من چند دفعه بگم وقتتو با ین تی وی مزخرف تلف نکن در چشم باد رو یه بار دیدم اونقدر کسل کننده و حوصله سر بر بود که از همون وسطای سریال پاشو رفتم! گاو صندوق هم که اصلن حرفشو نزن! کلن از سریالای شبکه 3 متنفرم! فقط گاهی شبکه 4 شاید بتونه با بعضی از برنامه هاش کنار بیام وگرنه تی وی ایران به درد لای جرز هم نمیخوره! مرتیکه عزت…!!! ول کن بابا خونمون بیخود واسه این مردک کثیف نکنیم بهتره!
  کلن اگه اینا بهترین بازیگراو کارگردانها رو هم که به تی وی ببرن به خاطر سرمایه دولتی و شرایط خاص قراردادها کار خوب از کار در نخواهد اومد! چون همه تو اون کار دخالت می کنن و واسه کسی هم مهم نیست عاقبت کار چی میشه چون همه میان پولشونو میگیرن و میرن نگران بازگشت سرمایه هم نیستن! چون کار هر چقدرهم که مزخرف باشه بازم  پخش خواهد شد و همیشه یه عده بیکار هم هستن که پاش بشینن! دیگه بدتر از فارسی1 و سیروس مقدم و سلحشور که نمیشه!!

  میس جان ما پوستمون کلفته! بیدی نی

 14. سلام به ميس جان عزيز دلم ، اژدهاي غران جزيره كهكشاني كه من به شخصه خدمتشون ارادت تام دارم.
  ديدن سريال هاي مذكور نصيبم نشده ولي در مورد روس ها كاملا باهات موافقم. خدا رو شكر كه اين همه نويسنده شاهكار نويس روسي هست تا ذات و تاريخچه روسيه رو نوشتن و تصويري كه مي بيني آدمهايي به شدت تنبل ، عقب مانده ، و يك عالمه صفات  ديگه هستند كه البته در خود ما ايراني جماعت هم به وفور هست. من نمي دونم از تطهير ديگران چي نصيب ما ميشه؟
  خلاصه اينكه من ضمن تائيد همه مواضع ميس شانزه ليزه اعلام مي كنم كه دوست دارم ميس جان.

 15. سلام
  عیدتان مبارک
  تعطیلات خوبی داشته باشی
  منتظرتون هستم

 16. ما فکر کردیم جزیره رفته زیر آب . راست میگی روسها کثافتن . و کثافت تر از اونها کسایین که باهاشون دست دادن و ملت و به باد.