هفت یعنی در پیت

به نام خدا ی یکتا

جناب آقای فریدون جیرانی ، شما که حزب باد تشریف دارید و در سریال مرگ تدریجی یک رویا با پررویی تمام و به غایت به شخصیت و صنف نویسندگان توهین کردید ، در ادامه ی راه دست از سر فریماه فرجامی بر نداشته و برای تخریب چهره ی زنان هنرمند کمر همت بسته و دست روی دست  نگذاشته و هی جلو پریدید . مثل الاغی که جفتک بیندازد یا اسبی که رم کند . بنده برای شما ، برای 7 شما ، برای مدیر برنامه ی شما ، برای شخص شما نه تنها متاسفم بلکه تف خلطی خودم را وسط پیشانی شما می اندازم . این جانب سر فیلمبرداری مرگ تدریجی از شما خواستم در مورد فریماه فرجامی برایم بنویسید همان طور که از خانم بنی اعتماد و … خواسته بودم و شما به بنده گفتید ( در مورد این خانم هیچ حرفی ندارم که بزنم ) و حالا شو راه انداختید ؟ فریماه فرجامی قربانی مسعود کیمایی ها و امثال شما شد .  آیا زمانی که شما دندان در دهان نداشتید کسی از دهان شما فیلمبرداری کرد و توی تلوزیون نشان داد؟ بنده با خانم فرجامی در ارتباطم . ایشان اگر دست از سرش بردارید آرامش دارد . بنده با ایشان فیلم نرگس را دیدم . ایشان دیالوگ های فیلم را کاملا از حفظ بودند . بساط خودتان را جمع کنید . شاید یک روز توی خیابان لاستیک هایتان سیسیلی شد . آقای امین تارخ از واکنش شما نسبت به این شخص بادمجان دور قاب چین بسیار متشکرم .

ای کسانی که کامنت میگذارید ….گاهی فکر میکنم اصلا بنده رو نمیخونید . من تا اطلاع ثانوی از سر زدن به بلاگ های شما عزیزان معذورم . دایال آپم . مریضم . سر تمرینم . وقت ندارم .

بدترین چیز برای من این بود که یک هفته مانده به اجرا ریه هایم چرک کند و صدایم در نیاید و 7 تا پنی سیلین و 6/3/3/ و … بزنم .تب کنم . فشارم پایین بیاد …میدانم که فشار روی بنده زیاد است . از خداوند باری تعالی میخواهم دستش را پشتم نگه دارد و سایه اش را بالای سرم تا بتوانم اجرای در خور ایفا کنم . صدایم خش افتاده . همه چیز سر آخر قاطی شده . اما انگاری که همه چیز باید این طور میشد .خوب میشوم . برایم دعا کنید .

بنده در این جا از طرفداران بی تربیت جیرانی عذر میخوام که کامنت های قشنگشان را تایید نکردم . بروند توی تشت  آب سرد بنشینند .

 

 

درباره ساناز سید اصفهانی

متولد 14 . 9 . 1360 در تهران ، از سن پنج سالگی وارد هنرستان عالی موسیقی شد و بعد به مدرسه ی هنر و ادبیات ِ صدا و سیما رفت . ساز تخصصی او پیانو بود که به صلاحدید خانواده از ادامه ی تحصیل در این رشته به صورت تخصصی منصرف شد و وارد رشته ی ریاضی فیزیک شد و پیانو را در کنار درس با اساتید مجرب به صورت خصوصی فرا گرفت . او دارای مدرک انیمیشن کامپیوتری از مجتمع فنی تهران میباشد و همزمان با تحصیل و کار در این رشته وارد دانشگاه سوره ی تهران شد و در رشته ی تئاتر ، گرایش ادبیات دراماتیک تحصیل کرد . همزمان با ورود به دانشگاه شروع به همکاری با مطبوعات شد . او با روزنامه هایی چون همشهری ، همشهری مناطق ، اعتماد ، اعتماد ملی ، شرق ، تهران امروز ، فرهیختگان و ماهنامه ی ادبی گلستانه ، مجله ی نقش آفرینان ، ماهنامه ی رودکی و سینما- چشم ( روح سرگردان موزه سینما )، ماهنامه ی سیاسی فرهنگی دنیای قلم . . . همکاری کرده است .

20 نظرات

 1. اَه به این برنامه آشغال،به خدا پلنگ صورتی نشون بده من میشینم میبینم اما نه ایشون رو که معلوم نیست طرف چه کسی رو میگیره…
  اینا عادت دارن خیلیا رو به گند بکشن بعدش خودشون بشینن کنار و زجه زدن طرف رو نگاه کنن و با دهان های بی دندان هر هر بخندن.
  منم شدم دایال آپ،اونم موقعی که نیاز شدید به ADSl دارم
  اوه!چرا مریضی بانو؟!مطمئن باش من دعا میکنم خوب بشی و برای نمایش عالی باشی،میدونی که،قراره شاهکار خلق کنید،با یه میس مریض نمیشه با خیال راحت یه نمایش رو جمع کرد.بیشتر مواظب باش…

  مرسی

 2. به چه حقي دهل ترحم‌پذيري بر خانواده سينما را بر آنتن رسانه مي‌کوبند؛ در حالي که خانواده سينماي ايران در برابر فشارهاي همه‌جانبه و دست خالي مانده از حقوق طبيعي خود، فقط به همت اهالي‌اش صورت به سيلي سرخ مي‌کند؟!

  امين تارخ، دست مريزاد…

  اگر تو امشب نمي‌گفتي، من جوابي براي بارانم، که نگاه به نسل مقصر ما در سرخوردگي شرايط حاضر دارد، نداشتم.

  امين تارخ، دست مريزاد…

  مي‌توانستي از هراس پخش امواج مستقيم بهراسي و سکوت کني؛ مي‌توانستي از هذيان حرف‌هاي فريماه عصبي شوي و پاسخ را به جواب‌گويي‌هاي شخصي محدود کني، ولي گفتي آن گونه که يک هنرمند انسان، که جسارت و دل به دريا زدن در لحظه تصميم، مشخصه بودن است، گفتي آن چه را که بايد مي‌گفتي …

  امين تارخ، دست مريزاد…

  ساعت دو ونيم صبح شنبه 9 بهمن 1389

  رخشان بني اعتماد

 3. آفاق مرا که آفاق فريدون جيراني هم هست آن چنان نشان دادند که مي‌دانستم و نمي‌خواستم ديگران ببينند . همان طور که تو گفتي و هنوز هم که اين برنامه ادامه دارد باز هم داري مي‌گويي…

  امين تارخ، دست مريزاد….

  ترا ستايش مي‌کنم بي‌تعارف براي همين دقايق که با درايت و تيزهوشي و درک موقعيت‌ات که خشم خانواده کوچک سينمايي ما را، من و باران و جهان را که بي‌ترديد حال مشابه خانواده بزرگ سينماست، جواب گفتي…

  امين تارخ، دست مريزاد…

  راستي چه نگاه و هدفي پس نمايش از دست رفتن بازيگراني چون پورعرب و فرجامي است؟

 4. بعد ازین که متنتو خوندم، رفتم سرچ کردم درباره این برنامه و فریماه فرجامی، واقعا متاثر شدم. وقتی عکس فریماه فرجامی رو دیدم. چرا بعضیها از دیگران به عنوان یک ابزار استفاده می کنند، نه یک شخصیت؟؟؟؟؟؟

 5. سلام
  چقدر این نوشته از ته دل منم بود…

  هفت واقعا درپیته….گللبخند

  سلامتی شمای نویسنده که نمی شناسمتان اما نوشته های تان

  نوریست آشنا…آرزوی من است…گللبخند

 6. سلام میس عزیز
  همونطور که تو کامنت قبلی هم گفتم جیرانی شده مثل یه دوست نادان که این دوستی خاله خرسه ایش نه تنها سودی واسه هنرمندا نداشته بلکه زیان آور هم هست!
  باز هم درود میفرستم به امین تارخ که با صراحت تمام زد تو برجک جیرانی و ازش خواست که اگه من پیر و نا توان شدم دوست ندارم هیچوقت اینطوری بیای سراغم!
  هر چند تو آیتم بعدی مجبورش کردن که یکم ماست مالی هم بکنه ولی بازم ممنون بخاطر صراحتش.
  سلام میس عزیز امیدوارم زود خوب شی و به بهترین نحو کارت رو اجرا کنی.
  یه خبر هم دارم تهران قبول شدم اما باز باید بیام تا تایید صلاحیتم کنن! امیدوارم با خبرای خوب بیای جزیره و بتونم بیام اجراتو ببینم.
  زنده باد میس گل

 7. چرا این قدر عصبانی نمی گی دلمون میشکنهگریه
  انشالا همه چی بر وفق مرادت بشه…….خودم آمینشم گفتم

 8. میس سلام… تو اجرای خوبی خواهی داشت… ای کاش در این موفقیت نظاره گرت بودیم… صدایت از صدای پاواروتی هم بیشتر در میاید

 9. خیلی کم پیش میاد این برنامه رو ببینم ولی اون شب کذایی رو دیدم که چطور جیرانی فرجامی رو به سخره گرفته بود و برای اینکه نشون بده چقدر بیماره «» کلی اسم ردیف کرده بود. البته تارخ جواب خوبی بهش داد.
  امیدوارم تا الان خوب شده باشی.  گل

 10. راستی چرا به وبلاگ من خیلی خیلی خیلی شاید اصلا  کم سر می زنید گریه

 11. در مورد فریدون جیرانی عرض کنم که… (بی خیال! آتیشت این قدر تنده که وجدانا شدیدا می ترسم چیزی اضافه بگم! جونمو دوست دارم!)

  …برای سلامتیت شدیدا دعا می کنیم. ایشالله خوب خوب خوب بشی بانو. خوب به معنای واقعی.  روحانی و جسمانی. شدیدا هم منتظر اجرای نمایش هات هستیم. آمار دقیق نمایش هات رو این جا که نمی نویسی، حداقل تو اون وب بنویس تا گوشی دستمون بیاد. مطمئنم تو نمایش هات همه جوره موفق میشی. همه جوره پیروز میشی. شاد میشی. مطمئنم میدرخشی…آمیییییین.

  «یا علی مدد»

 12. امیررضا تجویدی

  سلام و عرض ادب
  فریدون جیرانی انسان نیست، اینو خوب می دونم چون باهاش برخورد داشتم.

 13. عفريطه ي بيكارالدوله ي بي عارالدوله

 14. سلام میس جان …….خاک بر سر جیرانی و طرفداران ابله تر از خودش این شخصیت منفور سینمایی رو هنوز نشناختن……..پخش کردن مصاحبه فرجامی به نوعی مسخره کردن ایشان بود من برای جیرانی و  مدیری ها متاسفم…………برای تو هم آرزوی بهترین اجرا رو دارم……….گل

 15. يه فكر جديد دارم واسه نوشته هات كه اسم رمان روشون گداشتي و داد سر ميدي واسه مجوز نگرفتنشون
  بده به من تا بدم به سبزي فروشي سر كوچمون
  🙂
  خوبه؟؟؟؟؟؟؟

 16. میس؟ با اجازه ت من توی فیس بوکم به این مطلبت لینک دادم. دوست دارم همه بخونن.

 17. دوست دارم اجراتو ببینم. اگه میشه ساعت و مکان رو بگو. زیاد بهت سر میزنم، ولی چون سررشته ای از سینما و تئاتر ندارم، کامنتی نمیگذارمگل

 18. میس عزیزم؟؟؟ می دیدم نیستی یه مدتی.. منم نبودم… البته من مریض نبودم اما گرفتار بودم… ولی از  دیروز مریض شدم و ویرانم… 5 تا تبخال اول 5 تا بودن حالا شدن 5 تا هولناک……
  از صراحتت همیشه خوشم می یومد اما روز به روز داری بهتر می نویسی… ازت ممنونم به خاطر داری از فریماه می گی و از واقعیت های زندگی ش و اجازه تحریف نمی دی به مسائل… منم از خداوند باریتعالی می خوام دستش رو محکم تر روی پشت تو بگذاره تا تو حتی سرت گیج نره… مراقب خودت باش و به اجراهات برس میس عزیزترینم.

 19. باز چی گفته؟

  برای سلامتی و موفقیت بیشترت در اجرا، برای آرامشت و برای

  عزیزانی که دلمان لک زده برای بازیشان دعا می کنم.

 20. سلام . خوبی ، بهتری که ایشالا؟
  نه جسمی رو نمی گم بالاخره هم چش دارم هم سوات.
  این فریدون جیرانی رو خوب اومدی ، اولش با اسم فیلم و از این جور امور اومد برای خودش یه جا واکنه حالا برای این که نونش قطع نشه … خودت گفتی دیگه تکرار نکنم
  اون یارو منتقدش هم که کلا انتقاداش در بین ابرها سیر میکنه . من سواد سینماییم کمه ولی به خاطر رشته ام و مطالعات تحقیقیم راجع به نقد اینقدر میفهمم که این یارو کلا پرت و پلا میگه . (قالب حرفاش کلا توی اوته والا خیلی از مواد حرفاش چیز زیادی نمیدونم).
  این سریال مرگ تدریجیش هم که دیگه ته مزخرفه . نمیدونم این آقا اصلا میدونه مدرنیته رو چه جور مینویسن . مدعی فلسفه کم داشتیم حالا این حضرات مستطاب هم بهش اضافه شد.
  بی خیال اینطوریاس دیگه . اصل حالت چطوره دوست خوبگل