| امروز حسین سرشار ۹۰ ساله شد .|

عکس : مریم زندی

| امروز حسین سرشار ۹۰ ساله شد .|

بله ، تمام قد عهد شکنی می‌کنم ، آن هم با سری بلند و روی زیاد . بند از اورنگِ مجلدِ کتاب #نامبرده_حسين_سرشار می‌گسلم و این عکس‌ِ تاریخی پر شکوهِ پر آوازِ با صلابت را به منجنیقِ جنونم بند کرده ، با مُشک و زعفران و دود کردن اسفند و کندر دور سرش ، تُخسِ فضای مجازی می‌کنم.

جهانی که ساز و کارش وبالِ اینترنت است و حتما که داده‌هایش همیشه بیشتر حفره دارد تا عمق .

چند سال زنده بمانم تا از باغِ عافیتِ فهمِ درست مسرور گردم ؟ عمر نوح که ندارم .

فهم در اشتیاقِ مدام به آگاهی ست که جا می افتد ، در مراجعه‌ی مکرر نه در از بر کردن ِ آنچه دیگری بدان رسیده .

نکته‌یاب شدن ، قلاب به قلب ِ لعلش بند کردن است ادراک و فهم . نه خزیدن روی سایه و جمع کردن جمله از دهان بی‌کسان.

.

این عکس را مریم زندی نازنینم به من و به کتابِ نامبرده حسین سرشار در کمال بلند‌نظری هدیه دادند ، پیشکشی به تاریخ هنر اپرا .

در انتهای کتاب در مجموعه عکس‌ها‌ی حسین سرشار چاپش کرده‌ایم .

شگفتا ! اجرای اپرا در تلوزیون .

تصمیم گرفتم امروز برای اولین بار رونمایش کنم و خود دانی، هرگونه تکثیر این عکس بی ذکرِ منبع، نشان از بی اصالتی اخلاق هنری است و لاجرم که دزدی !

تلاش من برای جمع‌آوری و چیدن موزاییک‌های اپرا و به خصوص آنچه درباره‌ی #حسین_سرشار است را از آنِ خود نکنید .

از حسین سرشار چون خوشبخت‌ترین خواننده‌ی اپرای ایران که قرص زرین این پهنه بود یاد میکنم که در زمان خودش درخشید و تنها خواننده‌ای ست که تا به امروز به لطف وجودش حلقه‌های کاری اپرا و حرفه‌اش در کتاب نامبرده حسین سرشار از زبان بزرگان بررسی شده است .

میلادش مبارک ☘️

.

این عکس ، برای اولین بار است که امروز ، ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ ، به مناسبت ۹۰ سالگی حسین سرشار منتشر میشود . عکس در استدیو تلویزیون توسط مریم زندی گرفته شده است .

عکس : مریم زندی

با احترام

سانازسیداصفهانی

عکس چاپ شده در کتاب نامبرده حسین سرشار ، انتشارات اختران در آرشیو عکس میباشد .

درباره ساناز سید اصفهانی

متولد 14 . 9 . 1360 در تهران ، از سن پنج سالگی وارد هنرستان عالی موسیقی شد و بعد به مدرسه ی هنر و ادبیات ِ صدا و سیما رفت . ساز تخصصی او پیانو بود که به صلاحدید خانواده از ادامه ی تحصیل در این رشته به صورت تخصصی منصرف شد و وارد رشته ی ریاضی فیزیک شد و پیانو را در کنار درس با اساتید مجرب به صورت خصوصی فرا گرفت . او دارای مدرک انیمیشن کامپیوتری از مجتمع فنی تهران میباشد و همزمان با تحصیل و کار در این رشته وارد دانشگاه سوره ی تهران شد و در رشته ی تئاتر ، گرایش ادبیات دراماتیک تحصیل کرد . همزمان با ورود به دانشگاه شروع به همکاری با مطبوعات شد . او با روزنامه هایی چون همشهری ، همشهری مناطق ، اعتماد ، اعتماد ملی ، شرق ، تهران امروز ، فرهیختگان و ماهنامه ی ادبی گلستانه ، مجله ی نقش آفرینان ، ماهنامه ی رودکی و سینما- چشم ( روح سرگردان موزه سینما )، ماهنامه ی سیاسی فرهنگی دنیای قلم . . . همکاری کرده است .