ابراهیم گلستان

ابراهیم گلستان ، در صد سالگی خرقه تهی کرد .

او نخستین منتقدِ سرسخت و بدخلقِ و باوجدانِ زمانه دربرابرِ داستانم بود . ۱۵ سالِ پیش او دربرابر دوربین‌ها و توی روزنامه‌ها ظاهر نشده بود که با هر ترفندی بود پیدایش کردم و منت‌گذارِ جملات تیزش شدم . هرگز گمان نمیکردم داستان ۴۲ صفحه‌ای پر ایرادم را پرینت بگیرد و با چهارصفحه نامه برایم پست کند ! لمس کردن خطوطش روی کاغذ ، مماس شدنم با دستی بود که خشت و آیینه را ساخته یا فروغ را لمس کرده . ( … اینکه همیشه می‌خواستم شکمت زیپ داشت ) اصلاح من‌درآوردی خودم بود به معشوقم ،گمان میکردم خزانه‌دارِ قدرت معشوقم را با دست زرافشانِ آفتابش از پس آسمان بی فروغم به من تحفه داده . این داستان در #کتاب #خیال_بازی چاپ شد که نامه #ابراهیم_گلستان رسید .

چه دوست داشته باشیم چه نه ، او از مهم‌ترین های تاریخ سینما و ادبیات ایران است . گلستان برایم مهم‌ است زیرا هرگز دربرابر احساسش خودش و فروغ را سانسور نکرد ، او تنها مرد زمانه است که پشت پرده‌ی پچ‌پچه‌ها مثل موش پنهان نشد و بعد از مرگ فروغ برای اولین بار مُرد – همان طور که کاوه گفت -.

او در مرتبه‌ای عظیم پای رکابِ هنری که داشت ، با حافظه‌ای دقیق با فاصله‌ی زیاد از کوتاه قامتان ذهنی روشنفکرنمای عصر خود در قله است .

او ، کاریست که در سینمای موج نو کرد ، او هجرتی‌ست بعد از مرگ معشوقش ، او با هم‌پیشگانشان زمین تا آسمان فرق داشت .

.

#سانازسیداصفهانی

#ساناز_سید_اصفهانی

#ساناز_سیداصفهانی

.

درباره ساناز سید اصفهانی

متولد 14 . 9 . 1360 در تهران ، از سن پنج سالگی وارد هنرستان عالی موسیقی شد و بعد به مدرسه ی هنر و ادبیات ِ صدا و سیما رفت . ساز تخصصی او پیانو بود که به صلاحدید خانواده از ادامه ی تحصیل در این رشته به صورت تخصصی منصرف شد و وارد رشته ی ریاضی فیزیک شد و پیانو را در کنار درس با اساتید مجرب به صورت خصوصی فرا گرفت . او دارای مدرک انیمیشن کامپیوتری از مجتمع فنی تهران میباشد و همزمان با تحصیل و کار در این رشته وارد دانشگاه سوره ی تهران شد و در رشته ی تئاتر ، گرایش ادبیات دراماتیک تحصیل کرد . همزمان با ورود به دانشگاه شروع به همکاری با مطبوعات شد . او با روزنامه هایی چون همشهری ، همشهری مناطق ، اعتماد ، اعتماد ملی ، شرق ، تهران امروز ، فرهیختگان و ماهنامه ی ادبی گلستانه ، مجله ی نقش آفرینان ، ماهنامه ی رودکی و سینما- چشم ( روح سرگردان موزه سینما )، ماهنامه ی سیاسی فرهنگی دنیای قلم . . . همکاری کرده است .